Kwestia linkowania zewnętrznego jest bardzo istotnym zagadnieniem, jeśli chodzi o pozycjonowanie witryny internetowej. W dzisiejszych czasach mnóstwo firm prowadzi własne strony, dlatego też trzeba pamiętać o tym, aby troszczyć się o widoczność serwisu w sieci. Przydatne okazać się może niejednokrotnie seodot.com.pl – pozycjonowanie stron WWW Poznań. Nie ulega wątpliwości, że warto zdawać sobie sprawę z tego, czym jest linkowanie zewnętrzne, jak można przeprowadzać działania z nim związane, a także jak efektywnie wykorzystywać jego potencjał.

Linkowanie zewnętrzne — co to jest?

Linki zewnętrzne wplatane są w różnego rodzaju treści na portalach

Linkowanie zewnętrzne oznacza odnośniki, które publikowane są w innych serwisach internetowych i prowadzą do pozycjonowanej witryny. Z perspektywy optymalizacji strony mają one ogromne znaczenie. Jeżeli serwisy jakościowe w oczach algorytmów zamieszczają linki do naszej strony, roboty indeksujące portale w wyszukiwarkach uznają naszą witrynę za wartościową. Dzięki temu niejednokrotnie użytkownicy sieci mogą w prosty sposób trafić na prowadzony przez nas serwis. Nie należy zatem bagatelizować zagadnień związanych z linkowaniem zewnętrznym, ponieważ są one bardzo ważne w całościowym procesie pracy nad widocznością witryny w wirtualnej przestrzeni.

Linkowanie zewnętrzne — w jakich treściach się pojawia?

Linki zewnętrzne wplatane są w różnego rodzaju treści na portalach

Linki zewnętrzne wplatane są w różnego rodzaju treści na portalach. Do dyspozycji jest tutaj całkiem sporo możliwości. Wśród nich można wymienić:

  • wizytówki
  • ogłoszenia
  • artykuły sponsorowane
  • wpisy gościnne.

W katalogach często wykorzystuje się wizytówki po to, aby informować o prowadzonej działalności gospodarczej i przy okazji wskazać osobom zainteresowanym witrynę, na której znaleźć można szczegóły dotyczące oferowanych produktów, czy też usług. Bardzo często wykorzystywaną formą wypowiedzi pod linkowanie zewnętrzne są artykuły sponsorowane. Mogą one mieć charakter poradnikowy i jedynie dodatkowo zawierać odnośnik do pozycjonowanej witryny lub też bezpośrednio opisywać działalność przedsiębiorstwa i przekierowywać do danej strony. Z kolei wpisy gościnne stanowić mogą świetne rozwiązanie dla osób, które chcą dzielić się swoją wiedzą w określonym obszarze tematycznym i budować swój wizerunek eksperta w konkretnej dziedzinie.

Jak zdobywać linki zewnętrzne?

Ważne jest, aby w umiejętny sposób pozyskiwać portale, na których opublikowane zostaną linki zewnętrzne. Można to robić samodzielnie, przeprowadzając poszukiwania i kontaktując się z wybranymi serwisami lub też skorzystać ze wsparcia wyspecjalizowanej w tym obszarze agencji, która może dysponować własną bazą chętnych do współpracy witryn.